Sesja zdjęciowa smartfonem też może być ciekawa! - Fotofachman

Sesja zdjęciowa smartfonem też może być ciekawa!

Nie potrzebujesz profesjonalnego aparatu fotograficznego, by móc kolekcjonować piękne ujęcia z najważniejszych momentów w Twoim życiu. Również w przypadku tematycznych sesji zdjęciowych wystarczający może okazać się smartfon.

 

Dowiedz się, co należy zrobić, by obrazy tworzone z użyciem aparatu w telefonie zachwycały odbiorców i prezentowały się znakomicie!

Jak zrobić sesję zdjęciową smartfonem?

Większość nowoczesnych telefonów wyposażona jest w co najmniej dwa aparaty fotograficzne. Specyfikacje techniczne zazwyczaj wskazują na to, że ten zamieszczony z tyłu urządzenia charakteryzuje się znacznie lepszymi parametrami, niż ten przeznaczony do selfie oraz rozmów wideo.

Aby przeprowadzić ciekawą sesję fotograficzną z użyciem smartfona, warto korzystać z dodatkowych możliwości aparatu. Choć na co dzień nie korzystamy z bardziej zaawansowanych ustawień, to aby móc uzyskać jak najlepsze efekty, warto posiłkować się opcjami dostępnymi w trybie PRO.

  • ISO: ta funkcja odpowiada za czas naświetlania. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie przyciemnionego bądź rozjaśnionego ujęcia.
  • WB: balans bieli, jeśli jest odpowiednio ustawiony, może pomagać w uzyskaniu kolorystyki zdjęcia najbardziej zbliżonej do tego, co naturalnie widzi ludzkie oko. Może eliminować efekt nienaturalnego oświetlenia, neutralizując barwy skrajnie zimne lub skrajnie ciepłe.
  • Punktowe oświetlenie: pozwala na dokładne ustawienie punktu zdjęcia, który ma być najjaśniejszy. W większości współczesnych modeli tryb punktowy dostępny jest z poziomu podstawowych funkcji aplikacji Aparatu w telefonach.

Tryby automatyczne – czy warto je stosować podczas robienia sesji fotograficznych smartfonem?

Sztuczna inteligencja nie zawsze gwarantuje powalające efekty. Dlatego, jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z fotografią – zachęcamy do zgłębienia pełni możliwości, jakie oferują tryby profesjonalne aparatów w smartfonach. Ciekawa sceneria sesji, dobre kąty ujęć i dostosowanie parametrów fotografii z pewnością pomogą w tworzeniu interesujących obrazów. Pamiętaj, że uzyskane zdjęcia możesz dodatkowo obrobić dla lepszego efektu w dedykowanych aplikacjach graficznych lub programach desktopowych.

DO GÓRY