Zdjęcia pupila - jak to zrobić? - Fotofachman

Zdjęcia pupila – jak to zrobić?

Niektórzy właściciele domowych zwierzaków traktują je jak pełnoprawnych członków rodziny – czemu zdecydowanie przyklaskujemy! Bliska relacja z psiakiem bądź kotem bywa na tyle silna, że ich opiekunowie nie wyobrażają sobie, by w rodzinnym albumie miało zabraknąć ich zdjęć.

 

Co należy zrobić, by fotografie z pupilami w roli głównej wychodziły atrakcyjnie i naturalnie?

Jak sprawić, by zwierzak uroczo prezentował się w kadrze?

Fotografowanie ludzi jest znacznie łatwiejszym zadaniem – w końcu wystarczy dobrać odpowiednią pozę, przykleić uśmiech na twarz oraz po prostu cyknąć zdjęcie. W przypadku zwierzaków sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – często się rozpraszają, mają trudności z pozostawaniem w jednym miejscu, a duża część wykonanych fotografii kończy się rozmazanym kadrem.

Aby zdjęcie psa, kota lub innego pupila było udane, warto zadbać o to, by czuł się on swobodnie. Dobrym miejscem na wykonanie takiego ujęcia jest np. jego legowisko lub kolana właściciela. W przypadku, gdy pragniesz zrobić fotografie artystyczne, portretowe z pupilem w roli głównej, warto wyposażyć się w przekąski, którymi zmotywujesz swoje zwierzę do zachowania spokoju i przybrania odpowiedniej pozycji.

Duże znaczenie ma też perspektywa – aby Twój pupil prezentował się naturalnie, a zdjęcie mogło zachwycać estetyką, warto wykonać ujęcie z perspektywy wzroku. Skierowanie spojrzenia zwierzęcia na obiektyw jest możliwe, jeśli zachęcisz je do tego ulubioną zabawką bądź uwielbianym smakołykiem.

Zdjęcia pupila – klasyczne odbitki lub wyjątkowy foto-gadżet

Po udanej sesji z kotem lub psem w roli głównej, fotografia może trafić do dedykowanego albumu lub ramki ustawionej w wybranym miejscu w domu. Nie są to jednak jedyne sposoby na wyeksponowanie obrazu – istnieje bowiem wiele wyjątkowych sposobów na to, by stworzyć unikatową pamiątkę.

Zdjęcie Twojego ukochanego pupila może też znaleźć się na T-shircie, poduszce, kubku, w kalendarzu, a nawet na puzzlach! To świetny gadżet dla właściciela lub pomysł na nieszablonowy podarunek dla innych, bliskich osób, które darzą zwierzę sympatią.

DO GÓRY