5 powodów dla których warto wywoływać zdjęcia - Fotofachman

5 powodów dla których warto wywoływać zdjęcia

Dla części z nas, możliwość dotknięcia papierowej fotografii, obcowania z czymś materialnym, a nie tylko pixelami, jest bardzo istotna. Odbitki zdjęć to namacalny sposób na przywrócenie wspomnień, stworzenie prawdziwego arcydzieła w postaci pięknego albumu.

Powód nr 1: Śluby, wesela, komunie – wspomnienia utrwalone dla gości

Foto pamiątki to doskonałe uhonorowanie gości, którzy uczestniczyli w naszym ważnym święcie. Zdjęcie na prezent dla bliskiej nam osoby, utrwalone na kubku, poszewce, maskotce to doskonała pamiątka na lata. Bliski, obdarowany takim podarunkiem poczuje się wyjątkowo i na pewno będzie bardziej doceniony niż gdyby dostał płytę lub pamięć USB z setkami zdjęć. Ponadto należy brać pod uwagę, że starsze osoby mogłyby nawet nie mieć sprzętu, aby odtworzyć cyfrowe fotografie. Babcię czy dziadka możemy zaprosić na multimedialny pokaz zdjęć, ale w zaciszu swojego domu z przyjemnością i sentymentem napiją się oni herbaty z kubka wykonanego specjalnie dla nich.

Powód nr 2: Wywołujemy zdjęcia ważne, unikalne, magiczne

Cyfrowych zdjęć przy pomocy aparatu czy telefonu możemy wykonać setki. Często wszystkie są do siebie podobne. Przeglądamy je, przewijając palcem po ekranie, bez większych emocji. Decydujemy się na wywoływanie zdjęć unikalnych, na których udało nam się uchwycić magiczne, wyjątkowe momenty. Spoglądanie na nie w foto albumie to przyjemność, którą możemy dzielić z całą rodziną, wspominając wspólnie wyjątkowe chwile.

Powód nr 3: Drukowanie zdjęć – papier jest wieczny

W muzeach możemy oglądać starodruki, które przetrwały próbę czasu od lat 700 naszej ery. Można, zatem z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że papier przetrwa niemal wszystko. Cyfrowe dane za to mają swoją datę ważności. Co prawda, najnowsze pamięci zewnętrzne oferują nawet 100 lat trwałości, ale…czym to jest wobec wieczności? Ponadto przy obecnym postępie technologicznym może się okazać, że nie będzie gdzie owego nośnika podłączyć, tak jak dziś mało kto jeszcze ma możliwość odtworzenia kasety magnetofonowej.

Przechowywanie danych w chmurach, oferowanych przez poszczególnych informatycznych gigantów? Tak, ale kto nam zagwarantuje, że dana firma będzie istnieć, choćby za 10 lat?

Powód nr 4: Wystawy fotograficzne to przykład na konieczność wywoływania zdjęć

Obcowanie ze sztuką na wystawach, w galeriach. Piękne zdjęcia najlepiej oglądać w całej swej okazałości, w wielkoformatowym wydruku, przy odpowiednim oświetleniu i w ciekawej oprawie muzycznej. Tylko w takiej formie możemy prawdziwie obcować ze sztuką. Bez drukowania zdjęć nie istniałby też plakat, którego polska szkoła od lat święci triumfy na wystawach świata.

Powód nr 5: Możliwość stworzenia swojej własnej, domowej wystawy

Któż z nas nie ma w domu fotografii wiszących w ramkach, zdobiących ściany przedpokoju, sypialni czy salonu. Z najpiękniejszych fotografii możemy stworzyć prawdziwe arcydzieło, które… nigdy się nie kończy. Co więcej, jest ono dziełem zupełnie naszym, wyjątkowym i niepowtarzalnym.

DO GÓRY