7 wskazówek, jak tworzyć zdjęcia rodzinne - Fotofachman

7 wskazówek, jak tworzyć zdjęcia rodzinne

Choć złośliwi często powtarzają, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu, fotografie z bliskimi warto wykonywać regularnie i pielęgnować tak samo, jak relacje. Albumy przekazywane z pokolenia na pokolenie umożliwiają zachowanie wspomnień, przypominanie sobie miłych i zabawnych momentów oraz pokazywanie dzieciom, jak żyli ich przodkowie. Warto dbać o to, by utrwalanie chwil było dla wszystkich ogromną przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Oto 7 trików, ułatwiających robienie rodzinnych zdjęć:

Idealne ustawienie nie zawsze jest konieczne

Utrwalając wspólnie spędzone momenty, warto zwrócić uwagę na nasz ubiór. Pogniecione części garderoby, niechlujnie zapięte albo ubrudzone nie prezentują się dobrze. Ważne jednak, żeby nie zmuszać się do zakładania sztywnych, niewygodnych kreacji jedynie z powodu zdjęcia. Dobre samopoczucie i komfortowe ubranie pomoże w wykonaniu udanych fotografii.eżeli zależy nam na eleganckiej, pokazowej fotografii, to warto rozplanować, gdzie będą stały poszczególne osoby. Kiepskim pomysłem są równoległe rzędy – to ustawienie charakterystyczne dla sportowych drużyn albo zdjęć klasowych. Warto wypróbować ułożenie zgodne z wyglądem ramion trójkąta. W środku staje najniższy/najwyższy członek rodziny, a reszta (według wzrostu) zajmuje miejsce coraz bliżej aparatu, równocześnie minimalnie oddalając się od centrum fotografii tak, by nikogo nie zasłaniać. Jednak… wcale nie musi być tak perfekcyjnie. Zdjęcia z bliskimi powinny być swobodne i pełne radości. Ich zadaniem jest prezentowanie naszych charakterystycznych zachowań. Nie ma sensu strofować najmłodszych, gdyż urozmaicają ujęcia beztroską i dziecięcą niewinnością.

Schludne ubranie z dużą dawką naturalności

Utrwalając wspólnie spędzone momenty, warto zwrócić uwagę na nasz ubiór. Pogniecione części garderoby, niechlujnie zapięte albo ubrudzone nie prezentują się dobrze. Ważne jednak, żeby nie zmuszać się do zakładania sztywnych, niewygodnych kreacji jedynie z powodu zdjęcia. Dobre samopoczucie i komfortowe ubranie pomoże w wykonaniu udanych fotografii.

Dobre oświetlenie

Odpowiednie światło to podstawa tworzenia wszystkich zdjęć. Pozwala ono na skupienie uwagi na prezentowanych osobach, ułatwia osiągnięcie wysokiej jakości i zdecydowanie poprawia ostrość. Warto pamiętać o tym, że nie musimy korzystać z profesjonalnego sprzętu do doświetlania. Wystarczy rozsądnie wykorzystać naturalne światło słoneczne, by osiągnąć dobre efekty.

Korzystanie z pomocy samowyzwalacza

Grupowe ujęcia wymagają ustawienia wszystkich w określonym kadrze. Zamontowanie sprzętu na statywie umożliwi sprawdzanie, czy wszyscy mieszczą się w zaplanowanym obszarze. Nie będzie również ryzyka rozmazania zdjęcia przez poruszającą się rękę. Statyw i samowyzwalacz pozwalają na wykonanie udanej fotografii, na której znajdzie się cała rodzina.

Przygotowanie statywu

Grupowe ujęcia wymagają ustawienia wszystkich w określonym kadrze. Zamontowanie sprzętu na statywie umożliwi sprawdzanie, czy wszyscy mieszczą się w zaplanowanym obszarze. Nie będzie również ryzyka rozmazania zdjęcia przez poruszającą się rękę. Statyw i samowyzwalacz pozwalają na wykonanie udanej fotografii, na której znajdzie się cała rodzina.

Zaprezentowanie bliskości

Rodzinne zdjęcia powinny pokazywać relacje między bliskimi sobie ludźmi. Możemy naturalnie się obejmować i przytulać. Dzięki temu utrwalimy pozytywne emocje i podkreślimy więzi, które nas łączą.

Wywołanie zdjęć u profesjonalistów

Wspólne fotografie warto umieszczać w albumach albo ramkach. Chcemy, by cechowały się dużą trwałością. Wywoływanie zdjęć dobrze powierzyć doświadczonym usługodawcom. W Fotofachman możemy zamówić odbitki z różnych linii, w zależności od naszych potrzeb. Wyróżnia je wysoka jakość, dzięki czemu przez długie lata będziemy mogli wspominać chwile spędzone z rodziną.

DO GÓRY