Jak udekorować mieszkanie zdjęciami? Ciekawe pomysły - Fotofachman

Jak udekorować mieszkanie zdjęciami? Ciekawe pomysły

Wywoływanie zdjęć to czynność, którą jedni uwielbiają a inni wręcz nienawidzą. Jedno jest pewne – wywołane zdjęcia dają dużo więcej radości niż zdjęcia online. Co zrobić by fotografie zapełniały nam nie tylko kolejne półki z albumami? Najlepiej wykorzystać je jako element dekoracji mieszkania! Poniżej kilka pomysłów na to, jak zrobić to ciekawie i z pomysłem.

Proste rozwiązania

Na ścianach brakuje mi miejsca lub nie możesz się zdecydować które zdjęcia wybrać jako „ekspozycję”? Świetnym rozwiązaniem będzie dla ciebie fotoalbum. Wybrane fotografie możesz umieścić wydrukowane w jednej książce, w dowolnie wybranej oprawie, odpowiedniej wielkości. Taki album jest o wiele trwalszy od tych tradycyjnych, atrakcyjniej prezentuje się na półce i dużo przyjemniej się go ogląda. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem tradycyjnych zdjęć, możesz skorzystać też z innych rozwiązań. Zdjęcia przypinane magnesem do lodówki, dekoracyjna tablica a na niej sznurek i zdjęcia przypinane ozdobnymi spinaczami czy kolaż umieszczony w antyramie. Dzięki tego typu pomysłom możesz wykorzystać dowolną ilość wywołanych zdjęć. Jedna rada odnośnie wywoływania.

Najwygodniejsze jest wywoływanie zdjęć online – siadasz wygodnie w fotelu, wybierasz odpowiedni format, papier, dowolnie kadrujesz zdjęcia – a to wszystko bez wychodzenia z domu! Odbitki online to naprawdę szybkie i wygodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Wejdź na  https://www.fotofachman.pl i sprawdź ceny dla swoich odbitek.

Wyjątkowe momenty

Jeśli nudzi cię przeglądanie albumów albo ustawianie ramek ze zdjęciami – pomyśl o czymś bardziej oryginalnym. Ostatnio coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się fotoobrazy fotoplakaty na ścianę. Fotoobraz to zdjęcie wydrukowane na płótnie i najczęściej umieszczone na drewnianej blejtramie. Można wywołać go w dowolnym rozmiarze, od małych po nawet 70-cio centymetrowe – tak by pasował nam do salonu czy do pokoju dzieci lub naszej sypialni. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzają się portrety (na przykład ślubne), piękne krajobrazy i zdjęcia z wakacji. Z kolei fotoplakaty to zdjęcia wywołane jakby w powiększeniu, na papierze matowym lub z połyskiem, również w dowolnym rozmiarze. Pięknie prezentują się umieszczone chociażby w zwykłej antyramie. I na szczęcie nie są to zbyt duże inwestycje. Na https://www.fotofachman.pl fotoobraz możesz kupić już od 55 zł, a fotoplakat już nawet od 28 zł. To niezbyt wygórowana cena za uwiecznienie i wyeksponowanie wspomnień z wyjątkowych momentów.

Udekoruj swój rok

Innym ciekawym pomysłem umieszczenia ulubionego zdjęcia na ścianę – a w tym przypadku nie tylko jednego – jest fotokalendarz. Możesz wybrać tematyczne zdjęcia na każdy miesiąc, albo kolaż zdjęć na kalendarz jednostronicowy. Dowolny układ kompozycji, różne kolory i formaty. Krótko mówiąc: dla każdego coś dobrego. Co najlepsze – ustawiasz sobie dowolny zakres dat, więc to z realizacją takiego pomysłu nie musisz czekać na koniec roku. Dekoracja mieszkania fotokalendarzem to też naprawdę tanie rozwiązanie. Za kalendarz jednostronicowy na https://www.fotofachman.pl zapłacisz tylko 7,80 zł. Trzynastostronicowy kalendarz w mniejszym formacie kosztuje 28,90 zł, w większym – 41,20 zł. Wspomnienia wiszące na ścianach – bezcenne.

Wrzuć to na ścianę

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też fototapety na wymiar. Można nimi ozdobić jedną ścianę lub jej fragment o dowolnym rozmiarze. Wybierasz zdjęcie, kolaż zdjęć lub motyw, który chcesz umieścić na ścianie, określasz ich rozmiar, zamawiasz, przyklejasz na ścianę i gotowe! Takie rozwiązanie to idealny sposób na ożywienie wnętrz. Bardzo dobrze sprawdza się w kuchni, salonie czy pokoju dziecięcym. A kiedy nam się znudzi – możemy zastąpić je kolejnymi zdjęciami lub po prostu zdjąć.

Podaj dalej

Zdjęcia mogą również idealnie posłużyć za prezent. Koszulki, kubki, podkładki pod mysz czy puzzle – jednym słowem fotoprezenty. Ulubioną fotografię możesz umieścić na wybranym przedmiocie, który z całą pewnością okaże się miłą pamiątką. Codzienną kawę można wypić w kubku na którym umieścimy wspomnienia z wakacji. Zdjęcie ze wspólnej imprezy możemy zamienić w puzzle – które po ułożeniu świetnie będą prezentowały się w antyramie na ścianie. Rodzinny portret może umilać nam czas w pracy jako podkładka pod mysz. Możliwości jest naprawdę dużo, a koszt stosunkowo niewielki – za wybrany prezent zapłacimy od ok. 19 do 29 zł.

DO GÓRY