Zdjęcia z telefonu – czy da się je wywołać? - Fotofachman

Zdjęcia z telefonu – czy da się je wywołać?

Lubisz oglądać zdjęcia na papierze, pokazując je swoim przyjaciołom i wspominając różne wydarzenia z życia? Jednocześnie tak rzadko je wywołujesz, bo częściej nosisz ze sobą wyłącznie telefon i to nim wykonujesz fotografie? Nic nie stoi na przeszkodzie, by je wywołać! Usiądź wygodnie, dokonaj selekcji i zamów odbitki prosto ze swojej komórki.

zdjęcie: Zuzanna Filipiak | IG: @roksune

Wysoka jakość zdjęć nawet z telefonu

Dawniej aparaty fotograficzne, jakie były wbudowane w komórki, nie grzeszyły zbyt wysoką jakością. Wtedy też faktycznie zdjęcia pozostawały doskonałą pamiątką, ale tylko i wyłącznie w wersji elektronicznej. Łatwiej było dzielić się nimi poprzez komunikatory, czy udostępniając je na swoich portalach społecznościowych. Dziś bez większego problemu jesteśmy w stanie wywołać odbitki nawet tych ujęć, które wykonaliśmy przednią kamerą w telefonie! Postęp technologiczny dotknął także i aparatów w komórkach, dzięki czemu jesteśmy w stanie robić dobre jakościowo zdjęcia w każdych warunkach. Oczywiście nie chodzi tutaj o fotografie wielkoformatowe, ale bez najmniejszego problemu możemy wywołać fotografie do albumów, na fotokalendarz czy jako nadruk na kubek, który potem komuś sprezentujemy.

Szybkie i proste zamawianie odbitek online

Wywoływanie zdjęć robionych telefonem jest o tyle proste, że faktycznie mamy je zawsze pod ręką, dzięki czemu oszczędzamy czas i zyskujemy na wygodzie. Żeby zamówić odbitki wykonane aparatem cyfrowym, musimy najpierw je przekopiować na komputer, potem wyselekcjonować, a dopiero na samym końcu zamówić online do wywołania. Używając do tego telefonu oraz zamawiając ujęcia nim wykonane, wszystko mamy w jednym miejscu, gdziekolwiek jesteśmy i o jakiejkolwiek porze zechcemy. To wygoda, jaką dają nam współczesne czasy, z której powinniśmy korzystać. Odbitki możesz zamówić w naszym panelu, całkowicie responsywnym (przystosowanym dla telefonów).

Rób zdjęcia w świetle dziennym

Aby móc faktycznie wywoływać zdjęcia wykonane telefonem bez najmniejszych obaw, że ich jakość będzie niska, warto mieć na uwadze kilka podstawowych wskazówek, które pozytywnie wpłyną na nasze fotografie i będą gwarancją ich estetyki oraz atrakcyjności. Przede wszystkim, jeśli mamy możliwość wybrać porę dnia, kiedy wykonujemy zdjęcia, to najlepszym rozwiązaniem będzie robienie ich wtedy, gdy skorzystamy ze światła dziennego. Zapewni ono optymalną jasność kadrów, ale także ich ostrość – przy wieczornych ujęciach zdarza się niekiedy, że mamy smugi czy niepotrzebny szum. Dbajmy o to, jak wyglądają fotografie, zwracając szczególną uwagę na ich kompozycję. Nie chodzi tutaj o ich nadmierne stylizowanie, ale dbanie o to, by technicznie były one jak najlepsze.

Używaj aplikacji do edycji

Niektórzy mogą uważać, że najlepiej jest wywoływać zdjęcia z aparatu, bo wcześniej można je swobodnie wyretuszować w dowolnym programie graficznym, wpływając na ich ostateczny kształt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to samo z fotografiami z telefonu. Bez problemu każdy znajdzie dla siebie najlepszą bezpłatną aplikację na komórkę, dzięki której jest się w stanie swobodnie edytować każdy kadr, nadając mu pożądany efekt. Możemy retuszować twarz, usuwać efekt czerwonych oczy, prostować horyzont, kadrować czy nakładać filtry, a one kompletnie odmienią nasze zdjęcia. Tego typu rzeczy zrobisz w naszym edytorze online.

DO GÓRY