Metody kadrowania zdjęć do wywołania, podgląd online - Fotofachman

Kadrowanie zdjęć

Jakie są metody kadrowania zdjęć?

Wywołując zdjęcia z aparatu cyfrowego o matrycy 3:2, dla odbitki 10×15 (stosunek boków 3:2) nie występuje żaden problem. Cały kadr pokrywa powierzchnię papieru i to co widzimy na monitorze znajdzie się na odbitce. Niezależnie jaką opcję kadrowania wybierzemy Fill czy Fit – otrzymamy identyczne odbitki. Jeżeli zależy Państwu na odbitkach przedstawiających 100% tego co widzimy na monitorze, należy wybrać opcję Fit ramka. Aplikacja do zamawiania zdjęć umożliwia samodzielne wykadrowania zdjęcia przed wywołaniem.

Prosimy pamiętać, że wszystkie minilaby “ścinają” około 1-1,5mm kadru wokół każdego zdjęcia. Jest to kwestia technologiczna.

Pełny papier - fill

Bez białych pasków. Jeżeli proporcje Twojego zdjęcia są inne niż odbitka, część obrazu dotniemy w sposób optymalny, tzn. “bez obcinania głów”. Oczywiście system do zamawiania zdjęć, pozwala samodzielnie kadrować zdjęcia.

Pełny kadr - fit

100% kadru, nic nie zostanie ucięte. Wszystko co widzimy na monitorze będzie na zdjęciu, jednak przy różnych proporcjach zdjęcia i odbitki mogą wystąpić białe paski po bokach.

Pełny papier - fill ramka

Dodatkowo biała ramka. Zdjęcie jak w opcji pełny papier. Bardzo popularna opcja przy zdjęciach ślubnych, okolicznościowych, wklejanych do tradycyjnych albumów.

Pełny kadr - fit ramka

100% kadru plus biała ramka. Odbitka jak w opcji pełny kadr, uzupełniona o białą ramkę. Przy różnych proporcjach zdjęcia i odbitki, ramka może mieć inną szerokość po bokach.

Zamów zdjęcia »
DO GÓRY