Zdjęcia do dokumentów: legitymacji, dyplomu, paszportu - wywoływanie online - Fotofachman

Zdjęcia do dokumentów

Prawo jazdy, dowód osobisty, paszport czy dyplom ukończenia studiów. Każdy z nas chociaż raz w życiu widział wspomniane wcześniej dokumenty, a może i jest ich posiadaczem. Mimo iż różnią się one od siebie, łączy je jeden element, a mianowicie zdjęcie. Powinno ono być wykonane według określonych wytycznych, które z reguły są dość rygorystyczne. Niezbędna będzie zatem wizyta w profesjonalnym studiu fotograficznym, bowiem fotografia musi być zaakceptowana przez komputer, a nie urzędnika.

Dowód osobisty to najważniejszy i niemalże niezbędny element w życiu każdego z nas. Znajdują się w nim informacje o tożsamości człowieka, a jego posiadanie jest konieczne, np. w przypadku identyfikacji osoby przez służby porządkowe czy odbiór poczty. Zdjęcia do dokumentów, w przypadku dowodów osobistych powinny być kolorowe, odwzorowywać naturalny kolor skóry, a wymiary fotografii powinny wynosić 35 x 45 mm. Osoba fotografowana powinna zostać przedstawiona w pozycji frontalnej, co nie było wymagane jeszcze kilkanaście lat temu w starych dowodach osobistych. Niemalże podobne wymagania są w przypadku fotografii do prawo jazdy czy paszportu.

Dostawa do dowolnego miasta w Polsce – Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Wrocław i wiele innych. Szybko i prosto – przez internet!

Jeśli posiadasz plik cyfrowy ze zdjęciem do dokumentów, to za pomocą naszej aplikacji możesz zamienić go na wersję papierową. Otrzymasz komplet aż 8 sztuk, wyciętych fotografii w wymiarach 35×45 mm – dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja itp. lub 6 sztuk o wymiarach 45×65 mm – dyplom. Również każde wyjątkowe ujęcie z Twojego aparatu możesz wywołać i podarować najbliższym w formacie dokumentowym. Od teraz zawsze będą mogli je mieć przy sobie np. w portfelu.

Najczęściej fotografie wykonujemy sami przy pomocy nowoczesnych urządzeń, takich jak aparaty analogowe czy smartfony. Jednak bywają momenty w życiu, gdzie potrzebujemy profesjonalnych ujęć, które należy złożyć wraz z wnioskiem w stosownym urzędzie. Wówczas warto wybrać się do profesjonalisty, u którego wykonamy zdjęcia do dokumentów. Najczęściej w zakładach fotograficznych wykonywane są fotografie do dowodów osobistych, paszportów, prawa jazdy, a także legitymacji szkolnych czy studenckich.

Większość zakładów fotograficznych podczas wykonywania zdjęć do dokumentów kieruje się z góry ustalonymi parametrami, od których nie ma wyjątków. Wiąże się to z tym, iż muszą być one zaakceptowane przez komputer, a nie urzędnika, któremu składamy wniosek. Ponadto warto wykonać kilka odbitek, na których nasza twarz powinna być zaprezentowana od frontu. Profesjonalny fotograf powinien również zadbać o odpowiednie oświetlenie w studio, w którym wykonywane są fotografie. Zbyt ciemna lub prześwietlona odbitka może nie przejść akceptacji systemu.

Zamów zdjęcia »
Zdjęcia do dokumentów
Cennik zdjęć do dokumentów
Format (cm) Ilość sztuk Cena za paczkę
3,5×4,5 1×8 sztuk 7,00 zł
4,5×6,5 1×8 sztuk 8,00 zł
Zamów zdjęcia »
DO GÓRY