5 powodów, dla których warto wywoływać zdjęcia przez Internet - Fotofachman

5 powodów, dla których warto wywoływać zdjęcia przez Internet

Uwiecznianie pięknych chwil nigdy nie było tak proste jak teraz. Wystarczy wyjąć smartphone, a żaden ważny moment nie umknie już uwadze. Dla wielu wersje digitalowe fotografii nie odzwierciedlają magii, z którą mamy do czynienia, trzymając zdjęcie w dłoni. Na blogu pisaliśmy już o tym, dlaczego warto wywoływać zdjęcia. Dziś chcemy pójść o krok dalej i przedstawić korzyści z wywoływania zdjęć przez Internet.

Powód nr 1: Oszczędność czasu

Praca, codzienne obowiązki, mnóstwo spraw do załatwienia, a do studia fotograficznego kawał drogi. Przekładamy wizytę z dnia na dzień aż w końcu o niej zapominamy, a zdjęcia zamiast znaleźć się w pięknym albumie, zalegają na komputerze. Łatwo jest utracić zapisane pliki. Brzmi znajomo? Zamawianie odbitek online rozwiąże ten problem. Kiedy tylko znajdziemy chwilę w szybki i prosty sposób, bez wychodzenia z domu złożymy zamówienie. Zajmie to tylko kilka minut. Po kilku dniach kurier doręczy gotowe fotografie.

Powód nr 2: Więcej znaczy taniej

Zdjęcia wywołane przez Internet są zdecydowanie tańsze. Ceny rozpoczynają się już od kilkunastu groszy. Warto zdecydować się na zamówienie od razu większej ilości odbitek: im więcej, tym taniej. To spora oszczędność w porównaniu do wywoływania stacjonarnego. U fotografa za zdjęcie zapłacimy nawet powyżej złotówki.

Powód nr 3: Komfort

W domowym zaciszu o wiele łatwiej jest podjąć decyzję o ilości i formacie odbitek czy rodzaju papieru. Jest czas na spokojne zastanowienie się. Bez pośpiechu i nerwów. Szczególnie jeśli pragniemy stworzyć  album na prezent dla najbliższych, takie detale będą miały duże znaczenie.  Na stronie internetowej spędzamy tyle czasu, ile potrzebujemy, aby dokonać zamówienia z satysfakcją.

Powód nr 4: Edycja defektów

Często zdarza się, że zdjęcie jest ciemne, posiada zbyt mały kontrast, albo nie jest dobrze wykadrowane. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeżeli nie mamy dostępu do odpowiednich programów graficznych, albo po prostu brakuje nam czasu, specjaliści zrobią to za nas- w naszym serwisie wykonujemy taką usługę bez dodatkowych opłat. Tak dopieszczone fotografie zyskają na sile wyrazu. Nie trzeba więc rezygnować z ulubionych, ale nie idealnych ujęć.

Powód nr 5: Doskonała jakość

Nie należy się obawiać, że zdjęcia zamówione online będą gorszej jakości niż te wywołane w zakładzie fotograficznym. Wręcz przeciwnie: gwarancją zadowolenia jest profesjonalny, odpowiedniej grubości papier (błyszczący lub matowy do wyboru) wydobywający ze zdjęcia wszystko, co najlepsze: nasycone barwy, odpowiednią ostrość i wyrazistość.  Do odbitek, które mają trafić do albumu najlepiej sprawdzi się wersja błyszcząca. Jeśli fotografia trafi do ramki, lepiej wybrać papier matowy.

W dobie zatrzymywania tak wielu wydarzeń z życia cyfrowo, nie można zapomnieć o regularnym tworzeniu albumów pełnych tych wszystkich wyjątkowych wspomnień, aby wracać do nich bez końca.  Internet po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw, oferując proste, szybkie, tanie i wysokogatunkowe wywoływanie zdjęć online. Jest to zdecydowanie wygodniejsza i korzystniejsza alternatywa niż korzystanie z usług stacjonarnego zakładu fotograficznego.

DO GÓRY